kronikaKronika

Náš oddíl

Těsně po Novém roce jsme s dětmi rozhodli o názvu našeho oddílu. Jmenujeme se LOUČATA, tedy od roku 2008.

oddil

A kdo jsme vlastně my? Jako vedoucí zde působí:

Katka Blažková, Niky Lupačová, Pavel Trnka, Leni Novotná, Pepa Navrátil a Lenka Hrazdirová.

Klubovnu nám poskytla rodina paní účitelky Novotné. Nachází se v domě hned vedle jejich domu v ulici Úvoz, č. p. 126. Máme k dispozici 2 místnosti se stoly, židlemi a poličkami.

Scházíme se zde každý pátek od 16:00 do 18:00 hodin a s dětmi velice aktivně pracujeme. Za hezkého počasí chodíme ven hrát různé hry, pouštět draky a třeba se naučit i něco o orientaci v přírodě, o zvířatech a rostlinách apod. A to buď kousíček nad klubovnu na louku a nebo i na naši základnu. A pokud nám počasí zrovna nepřeje, plně využíváme naši klubovnu, kde si také můžeme leccos zahrát - máme zde k dispozici spousty deskových her, ale hlavně vytvořit, např. výzdobu klubovny podle ročního období, všelijaké výtvory z papíru, plastelíny, obrázky a spousty dalších výrobků. Pořídili jsme si k tomu i několik krásných knížek, ze kterých se snažíme něco vytvořit - např. malování na kameny, ruční papír, vánoční ozdoby z drátků a korálků, malování kraslic atd. Také se snažíme se něco málo naučit, např. morseovku, a jistě přijdou na řadu i další zajímavé znalosti.

Letos bychom od listopadu 2011 chtěli i jedenkrát za měsíc navštěvovat louckou sokolovnu, abychom si zasporotvali.

Bohužel, zájmem dětí není veliký. V současné době se scházíme s 8 dětmi, což je opravdu málo. Pokud by Vaše děti měly zájem o navštěvování našeho oddílu, určitě se za námi můžete přijít podívat každý pátek (vyjma prázdnin), poptat se u paní učitelky Novotné a nebo nahlédnout do našeho „Letáčku".

Těšíme se na Vás!